1017 VT AMSTERDAM
UTRECHTSESTRAAT 130 C - Rijksmonumentaal 3-kamer appartement gelegen op eigen grond in het Centrum van Amsterdam.
De klokvormige top van Utrechtsestraat 130 is niet zomaar een mooie gevel. Het rijksmonument heeft een gevel die teruggaat tot de 17e eeuw en later zijn karakteristieke bekroning kreeg. Op de tweede en derde verdieping ligt het appartement: beneden één doorlopende leefverdieping met terras, boven twee slaapkamers onder de vrijstaande kap. Een sterke indeling voor 66 m², juist binnen de eigenzinnige vorm van dit historische pand.
LEEFRUIMTE
De tweede verdieping is vrijwel volledig gereserveerd voor wonen. Aan de straatzijde ligt de woonkamer, met twee grote ramen en zicht op de Utrechtsestraat én het prachtige pand waarin restaurant Zoldering is gevestigd. Van hieruit loopt de blik via het midden van de verdieping door naar de eetkamer en keuken aan de achterzijde. Geen verzameling losse vertrekken, maar één lange leefruimte waarin iedere zone wel een duidelijke plek heeft.
De keuken ligt compact langs de wand, waardoor er royaal plaats overblijft voor de eettafel. Aan deze kant komt opnieuw daglicht binnen en opent de deur direct naar het terras. De houten visgraatvloer en zichtbare balken lopen door over de verdieping en brengen samenhang in een plattegrond die nergens nadrukkelijk is opgeknipt.
PRIVEGEDEELTE
Boven wordt de bijzondere vorm van het pand van binnen zichtbaar. De derde verdieping ligt vrij van de buurpanden en volgt de kap, waardoor schuine dakvlakken, balken en ramen vanuit verschillende richtingen het beeld bepalen. Vooral in de grootste slaapkamer levert dat een ruimte op die nergens standaard rechthoekig is, maar juist daardoor veel karakter heeft.
De tweede slaapkamer is smaller en langgerekt, met een kastenwand die vrijwel één hele zijde benut. Daartussen ligt de badkamer. Ook hier is de beperkte ruimte slim gebruikt: douche, wastafel, toilet en wasmachine zijn compact samengebracht, terwijl meerdere ramen voor daglicht zorgen.
PRAKTISCHE WOONCOMFORT
De verdeling over twee verdiepingen werkt hier in het voordeel van het appartement: wonen en eten beneden, de slaapkamers en badkamer volledig apart op de verdieping erboven. De trap is, zoals vaker in dit type historisch Amsterdams pand, behoorlijk steil en hoort nadrukkelijk bij het karakter van de woning.
Met twee slaapkamers, een badkamer met ruimte voor de wasmachine en een terras direct aan de leefverdieping is de beschikbare 66 m² praktisch benut. Zonder veel vierkante meters kwijt te zijn aan verkeersruimte heeft vrijwel iedere meter een duidelijke functie.
VERENIGING VAN EIGENAARS
- Vereniging van Eigenaars aanwezig
- Administratie wordt in eigen beheer gevoerd
- Bestaande uit 3 leden
- Servicekosten bedragen € 125,- per maand
- MJOP aanwezig
EIGENDOMSSITUATIE
- Eigen grond
BIJZONDERHEDEN
- Appartement van circa 66 m²
- Dakterras van circa 7 m²
- 2 volwaardige slaapkamers
- Géén bovenburen
- Rijksmonument (nr. 5857)
- Energielabel E, geldig t/m 31-08-2036
- Oplevering in overleg
METRAGES
- Meetrapport aanwezig opgesteld conform meetinstructie BBMI
- Gebruiksoppervlakte wonen 66,10 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte 6,8 m²
- Bruto vloeroppervlakte 85,10 m²
- Bruto inhoud woning 259,79 m³
PARKEERGELEGENHEID
Parkeren is mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunning gebied is Centrum-2G). Met een parkeervergunning voor Centrum-2G mag u parkeren in Centrum-2. Een parkeervergunning voor bewoners kost € 338,70 per 6 maanden. Momenteel is er voor dit vergunningsgebied een wachttijd van 9 maanden. Een tweede parkeervergunning is in dit gebied niet mogelijk. (Bron: Gemeente Amsterdam, september 2026).
OMGEVING
De Utrechtsestraat heeft nog iets wat in het centrum steeds minder vanzelfsprekend is: veel adressen met een uitgesproken eigen signatuur. Vrijwel naast de deur zit MaisonNL met design en bijzondere interieurvondsten, iets verderop ligt Concerto verspreid over vijf panden en ook voor interieur, mode en speciaalzaken hoef je de straat nauwelijks uit.
Ook de horeca hoort nadrukkelijk bij dit stuk stad. Zoldering ligt bijna recht tegenover het appartement, terwijl de straat verder richting het Amstelveld een aaneenschakeling is van cafés en restaurants. Aan het einde ligt het Frederiksplein; de andere kant op wandel je via de grachten richting Rembrandtplein. Zo heeft de directe omgeving veel stedelijke levendigheid, maar liggen ook het Amstelveld, de Amstel en de grachtengordel dichtbij.
BEREIKBAARHEID
Ook zonder auto is dit een makkelijke plek in de stad. Tram 4 rijdt door de Utrechtsestraat en brengt je rechtstreeks richting Amsterdam Centraal en station RAI. Metrostation Weesperplein ligt op loopafstand, net als verschillende tramverbindingen rond het Frederiksplein en Rembrandtplein. Met de fiets zijn zowel het centrum als De Pijp en Oost binnen enkele minuten bereikbaar.
| Oppervlakte | 66 m2 |
| Aantal kamers | 3 |
| Aantal slaapkamers | 2 |
| Buitenruimte | Zonneterras, balkon |
| Beschikbaar | In overleg |
| Overdracht | |
| Vraagprijs | € 580.000,- K.K. |
| Status | Beschikbaar |
| Aanvaarding | In overleg |
| Bouw | |
| Soort appartement | Bovenwoning (dubbel bovenhuis) |
| Soort bouw | Bestaande bouw |
| Bouwjaar | 1775 |
| Oppervlakten en inhoud | |
| Wonen | 66 m2 |
| Inhoud | 260 m3 |
| Indeling | |
| Aantal kamers | 3 (2 slaapkamers) |
| Aantal badkamers | 1 |
| Aantal woonlagen | 2 |
| Voorzieningen | Mechanische ventilatie, tv kabel, natuurlijke ventilatie |
| Energie | |
| Energielabel | E |
| Verwarming | Cv ketel |
| Warm water | Cv ketel |
| Buitenruimte | |
| Ligging | In centrum |
| Balkon/dakterras | Zonneterras, balkon |